Voorst, Ingang Burcht Nijenbeek
Ansichtkaart Voorst, Ingang Burcht Nijenbeek
Categorie: Gelderland > Voorst
Conditie: Nieuw
Periode: Voor 1920
3,00
Verkoop door KVR
Guido van Leeuwen schreef op 05-05-2026
Vanaf 2015 verzorgde ik een aantal jaar als vrijwilliger rondleidingen bij de ruïne van Burcht Nijenbeek. Als gids neem je mensen mee op ontdekkingstocht naar het verleden — en dat is precies wat het zo leuk maakt.
De ruïne heeft iets magisch. Zodra je naar binnen stapt, word je omringd door bijna 700 jaar geschiedenis. Je hoort verhalen over het hertogdom Gelre en de strijd om de opvolging van hertog Reinald II, maar ook over de beschietingen in april 1945, toen de Canadezen deze omgeving bevrijdden. Die bijzondere verhalen maken een bezoek tot een echte belevenis.
Een moment dat me is bijgebleven: in 2019 kwamen er toevallig twee mensen uit Canada aanlopen, net nadat de laatste rondleiding van de dag was afgelopen. Ik kon ze niet met lege handen wegsturen — ze waren helemaal vanuit Amersfoort gereden. Dus gaf ik ze alsnog een verkorte rondleiding, zodat ze de inscripties van hun landgenoten uit de Tweede Wereldoorlog konden zien. Ze waren er diep door geraakt. Het is bijzonder om mensen op die manier een onvergetelijke herinnering mee te geven.